Doğru Bebek Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Doğru Bebek Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Doğru Bebek Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Bebek kıyafetleri söz konusu olduğunda seçimlerin bebek dostu bir tasarıma sahip ve yüksek kaliteli işlemelerin uygulanmış olması en önemli hususlardır. Yüksek kaliteli kumaştan üretilmiş erkek bebek kıyafetleri ve kız bebek kıyafetlerinin fonksiyonel yani giydirme ve soyma esnasında ebeveynlerin işini kolaylaştıracak detaylar bulunması faydalıdır.

Ebeveynler için Pratik Bebek Kıyafetleri

Özellikle bebekler söz konusu olduğunda ebeveynlere yardımcı olacak ağ bölgesindeki düğme ya da çıtçıtlar çok pratiktir. Bu kıyafetler, örtü ve battaniyelerin ya da kullanılan çeşitli aksesuarların yumuşak, organik pamuklu, tüy bırakmayan ve toz çıkarmayan kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmek gerekir. Bebeğinizin cildinin tahriş olmasını hiçbir durumda istemezsiniz. Bu nedenle onun cildine zarar verebilecek nakış, işleme, etiket varsa mutlaka kesmeli ya da çıkarmalısınız. Yine miniklere zarar verme ihtimali olabilecek çengelli iğneli aksesuar ve takılardan uzak durmalısınız. Bağcık ya da kurdele gibi detayları bulunan ürünler de bebekler için oldukça sakıncalıdır çünkü boğazlarına dolanma ihtimali vardır. Bu nedenle bu tarz detaylardan da kaçınmalısınız.  Tüm kıyafetleri kullanmadan önce bol su ile yıkayıp ütülemeniz bebekleriniz için ekstra koruma sağlayacaktır.

Bebeklerinizi Hangi Mevsimde Nasıl Giydirmelisiniz?

Bebek kıyafetleri seçiminde bulunduğunuz mevsimi ve hava şartlarını göz önünde tutmalısınız. Hava şartları ne olursa olsun her daim nefes alabilen kumaşları tercih etmeniz bebeğinizin konforu için önemlidir. Kışın bebeğinizi nasıl giydirmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız kendinize şu soruyu sorun: “ben kış aylarında nasıl rahat ediyorum?” Cevap aslında ortak: lahana yöntemi ile. Örneğin; uzun kollu bir body giydirip üzerine tulum ya da pamuklu bebek kazakları veya bebek alt modellerinden birini giydirebilirsiniz. Kışlık gezileriniz için kar kıyafetleri ve bebek montları vazgeçilmeziniz olacaktır. Bere, eldiven, patik ve çoraplar da tabii ki olmazsa olmazlardandır. Bebeğinizin kıyafetlerinin yeterli olup olmadığına ve üşüyüp üşümediğine karar vermek için el ve ayaklarının, ensesinin sıcaklığına bakabilirsiniz.

Yaz mevsimi için bebek kıyafeti seçerken güneşin zararlı ışınlarını göz önünde bulundurun. Unutmayın ki bebeğinizin cildi ışığa karşı çok hassastır ve minikleri güneşten korumak zorundasınız. Bunun için UV korumalı güneş şapkası takmayı ihmal etmemelisiniz. Kıyafet seçerken de organik pamuklu tişört, body ve şort veya organik pamuklu pantolon tercih edebilirsiniz. Doğal lifli, organik kıyafetler hem hafif ve yeterince nefes alabilir hem de yumuşacık ve esnektir. Bu da bebeğinizin cildinin yeterince nefes alabilmesini, özgürce hareket edebilmesini sağlar. Eğer bebeğinizin çok sıcaklayıp sıcaklamadığından emin olmak istiyorsanız ensesini kontrol edebilirsiniz: bu bölge çok sıcak ve ıslaksa bebeğinizi kalın giydirmişsiniz demektir.

Bebek Kıyafetleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kıyafet seçiminde bebeğinizin kilosunu dikkate almalısınız.
  • Bebek kıyafeti seçmeden önce ürünün etiketini mutlaka okuyun. Sentetik kıyafetlerden uzak durun ve organik pamuk bebek kıyafetlerini tercih edin.
  • Bebeğinizin hareketlerini kısıtlayacak giysileri tercih etmemelisiniz. Alacağınız kıyafet mutlaka esnek, nefes alabilir ve yumuşak kumaşlı olmalıdır.
  • Boyundan ayağa kadar fermuar ya da çıtçıtlı ürünler rahat kullanım sağlayacak ve özellikle bez değiştirme işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.
  • Tişört ya da pamuklu kazak tercih edilecekse omuz kısmından düğmeli ya da çıtçıtlı ürünler bebeğinizi sıkmadan soyup giydirmenize yardımcı olacaktır.
  • Kıyafetlerde bulunan çıtçıt, düğme ya da fermuarların bebeğinizin cildine zarar vermediğinden emin olmalısınız. Özellikle çıtçıt ve fermuar kalitesine dikkat etmeli ve nikel içermeyenleri tercih etmelisiniz aksi durumda nikelden kaynaklı alerjik reaksiyon ve tahrişler oluşabilir.
  • Tüylü kıyafetlerden uzak durmalısınız çünkü kıyafetlerden çıkacak tüyler hem bebeğin ağzına kaçabilir hem de narin ciltlerinin tahriş olmasına neden olabilir.
  • Bebekler için önemli olan vücut ısısının korunmasıdır. Bunu yapmak amacıyla kalın kıyafetler seçmek çok doğru olmaz, bunun yerine bebeğinize kat kat organik pamuk bebek kıyafetleri giydirmeniz onu soğuklara karşı daha sağlıklı bir şekilde korumanızı sağlar.

Kapbula Organik olarak sürdürülebilir ürün politikamız ve ürünlerimizin doğallığından gurur duyuyoruz. Sahip olduğumuz değerlerle hem bebeklerimizin sağlığını hem de doğamızı koruyoruz. Ürünlerimizde kullandığımız zararlı kimyasal ilaçlar içermeyen- GOTS sertifikalı organik pamuk kumaşlar, nikel içermeyen YKK marka çıtçıt ve fermuarlar ve PVC ya da zararlı kimyasal içermeyen su bazlı boyalarla bebekleriniz ve çocuklarınız bizimle güvende.